Oznamy na 1. nedeľu po Narodení Pána, Sviatok SVÄTEJ RODINY – JEŽIŠA, MÁRIE A JOZEFA, 1.1. – 7.1. 2024

Liturgícký kalendár

• Pondelok 1. január: SLÁVNOSŤ PANNY MÁRIE BOHORODIČKY. Slávnosť. Prikázaný sviatok. 57. svetový deň pokoja.
  • Utorok 2. január: Sv. Bazila Veľkého a Gregora Naziánskeho, biskupov a učiteľov Cirkvi. Spomienka.
  • Streda 3. január: Najsvätejšieho mena Ježiš. Ľubovoľná spomienka.
  • Štvrtok 4. január: Prvý štvrtok v mesiaci. Deň modlitieb za duchovné povolania.
  • Piatok 5. január: Prvý piatok v mesiaci. Večerná sv. omša z nasledujúcej slávnosti.
  • Sobota 6. január: ZJAVENIE PÁNA. Slávnosť. Prikázaný sviatok. 1. sobota v mesiaci.
  • Nedeľa 7. január: 2. nedeľa po Narodení Pána – Sviatok KRSTU PÁNA. Koniec vianočného obdobia.

• Na Silvestra pred pol nocou o 23:30 bude vyložená Sviatosť Oltárna na poklonu a o pol noci bude slávnostné požehnanie.
  • V pondelok aj v sobotu sú sv. omše ako v nedeľu.
  • V čase prázdnin cez týždeň sväté omše o 16:00 nebudú. V stredu sme ponechali sv. omšu o 18:00. Na prvý piatok bude sv. omša aj o 16:00.
  • V pondelok na začiatku nového roka, pri vzývaní Ducha Svätého – recitovaní alebo spievaní hymnu Príď Duchu Svätý, tvorivý, je možnosť za obvyklých podmienok získať úplné odpustky.
  • Pri svätých omšiach na slávnosť Zjavenia Pána je slávnostné ohlásenie dňa Veľkej noci a pohyblivých sviatkov.
  • Na slávnosť Zjavenia Pána sa požehnáva voda, soľ, krieda a tymián. Môžete si doniesť nádoby na posvätenú vodu do vašich domovov.
  • Na Prvý piatok sa spovedá ako obvykle. Po večernej sv. omši bude celonočná adorácia. Prosím ochotných adorátorov, aby sa zapísali na hodiny poklony.
  • V prvopiatkovom týždni sa koná zbierka trvanlivých potravín. Poďakovanie všetkým darcom, ktorí spolupracujú na tomto charitatívnom diele vyjadruje aj otec arcibiskup Mons. Ján Orosch a riaditeľ Trnavskej arcidiecéznej charity Ing. Miroslav Dzurech.
  • Pobožnosť Fatimskej soboty bude v sobotu 6.1. o 17:30.
  • Benefičný Trojkráľový koncert na podporu obnovy fasády Baziliky sa uskutoční v nedeľu 7.1.2024 o 16:00 v Bazilike sv. Mikuláša v Trnave. Účinkuje zbor a orchester RKC hudobného spolku sv. Mikuláša v Trnave o.z., „SCNEIDEROVCI“.
  • Koledníci Dobrej noviny budú chodiť do prihlásených rodín v sobotu 6.1.2024.
  • Katarínkovci pozývajú 6. januára 2024 o 13.00 – 16.00 na podujatie Traja králi na Katarínke. V programe bude aj svätá omša s požehnaním trojkráľovej vody o 14.00, živý betlehem a výstup do veže. Akcia sa koná pri príležitosti 800 rokov od prvých jasličiek a 30 rokov projektu Katarínka.
  • Svoje milodary na opravu Baziliky a fary môžete dávať do pokladničiek pri návšteve kostola alebo na uvedené farské účty:
    FARNOSŤ: SK41 0900 0000 0000 4553 5527
    BAZILIKA: SK75 0900 0000 0002 8669 2144
    Darcovia nad 500,-€ dostávajú na pamiatku dar – zlatý medailónik Panny Márie Trnavskej a môžu sa ohlásiť v sakristii.
    Srdečne všetkým ďakujeme a Pán nech požehnáva všetkých darcov svojimi milosťami.