Oznamy, ZOSLANIE DUCHA SVÄTÉHO, 29.5.- 4.6. 2023

• Pondelok 29. máj: Preblahoslavenej Panny Márie, Matky Cirkvi. Spomienka. Alebo z pastoračnej potreby votívna O Duchu Svätom.
  • Štvrtok 1. jún: NÁŠHO PÁNA JEŽIŠA KRISTA, NAJVYŠŠIEHO A VEČNÉHO KŇAZA. Sviatok. Prvý štvrtok v mesiaci – Deň modlitieb za duchovné povolania.
  • Piatok 2. jún: Prvý piatok v mesiaci.
  • Sobota 3. jún: Sv. karola Lwangu a spoločníkov, mučeníkov. Spomienka. Prvá sobota v mesiaci – fatimská.
  • Nedeľa 4. jún: DEVIATA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ, NAJSVÄTEJŠEJ TROJICE. Slávnosť.

• Dnešnou nedeľou končí veľkonočné obdobie.
  • V pondelok je celodenná adorácia v Kaplnke Panny Márie Trnavskej a na prvý piatok po sv. omši celonočná až do soboty 9:50. Prosím adorátorov, aby sa zapísali na hodiny služby.
  • V tomto prvopiatkovom týždni bude zbierka trvanlivých potravín pre núdznych. Potraviny môžete dávať do pripravených krabíc vzadu v kostole.
  • V pondelok 29.5. o. arcibiskup oslavuje svoje 70-tiny a pozýva všetkých na ďakovnú svätú omšu do katedrály o 10:00.
  • Úradné hodiny v pondelok budú od 15:00 do 16:00.
  • V utorok o 19:23 budú minútu zvoniť zvony za zosnulých členov športového klubu Spartak Trnava pri jeho 100-tom výročí. Uctime si ich minútou tichej modlitby.
  • V stredu o 18:30 v Bazilike bude arcibiskupským úradom slúžená svätá omša Za synodu spojená s eucharistickou adoráciou.
  • V spolupráci s Mestom a organizáciou Trnava Tourism je Bazilika otvorená v čase od 10:00 do 12:30 a od 14:00 do 16:00. Pre turistických návštevníkov je milodar na opravu Baziliky 1,-€.
  • Pri Kaplnke Panny Márie Trnavskej bol osadený svietnik na zapaľovanie modlitbových sviečok. Milodarom 1,-€ za sviečku vhodeným do pokladničky svietnika podporujete opravu Baziliky. Sviečky sú požehnané, zapálením sviečky sa spájame s modlitbou celej Cirkvi.
  • Ďakujem birmovancom za dar na opravu Baziliky v hodnote 860,-€ a prvoprijímajúcim deťom zo ZŠ Vančúrovej v hodnote 320,-€.
  • Nakoľko nám ministerstvo hospodárstva zamietlo kompenzáciu na energie, ktoré nám zdraželi o 350% a pohlcujú takmer celý nedeľný zvonček, na budúcu nedeľu bude zbierka na pokrytie výdavkov na energie.
  • Svoje milodary na opravu Baziliky a fary môžete dávať do pokladničiek pri návšteve kostola alebo na uvedené farské účty:
    FARNOSŤ: SK41 0900 0000 0000 4553 5527
    Darcovia nad 500,-€ dostávajú na pamiatku dar – zlatý medailónik Panny Márie Trnavskej a môžu sa ohlásiť v sakristii.
    Srdečne všetkým ďakujeme a Pán nech požehnáva všetkých darcov svojimi milosťami.