Oznamy, DEVIATA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ, NAJSVÄTEJŠEJ TROJICE, 5.6. – 11.6. 2023

• Pondelok 5. jún: Sv. Bonifáca, biskupa a mučeníka. Spomienka.
  • Štvrtok 8. jún: NAJSVÄTEJŠIEHO KRISTOVHO TELA A KRVI. Slávnosť. Prikázaný sviatok.
  • Sobota 10. jún: Preblahoslavenej Panny Márie v sobotu.
  • Nedeľa 11. jún:. DESIATA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ.

• Na budúcu nedeľu 11.6. sa bude konať celomestská Eucharistická procesia. Slávnostná svätá omša začne o 9:30 v Katedrálnom chráme sv. Jána Krstiteľa a po nej sa bude konať slávnostná procesia ulicami mesta: z Univerzitného námestia po Hornopotočnej cez Horné Bašty, Štefánikovú k Jezuitskému kostolu Najsvätejšej Trojice, Divadelnej k Františkánskemu kostolu sv. Jakuba, po Radlinského na Trojičné námestie, Hviezdoslavovu, popri Uršulínskom kostole, cez ul. Jána Hollého naspäť do Katedrálneho chrámu.
  • Z dôvodu konania Eucharistickej procesie na budúci týždeň SVÄTÉ OMŠE V NEDEĽU V BAZILIKE O 9:00 a 10:30 NEBUDÚ.
  • Dnes sa koná farská zbierka na pokrytie výdavkov na energie za plyn a elektrinu.
  • Vo štvrtok o 9:00 bude v Bazilike svätá omša pre deti z Cirkevnej školy.
  • V spolupráci s Mestom a organizáciou Trnava Tourism je Bazilika otvorená v čase od 10:00 do 12:30 a od 14:00 do 16:00. Pre turistických návštevníkov je milodar na opravu Baziliky 1,-€.
  • Pri Kaplnke Panny Márie Trnavskej bol osadený svietnik na zapaľovanie modlitbových sviečok. Milodarom 1,-€ za sviečku vhodeným do pokladničky svietnika podporujete opravu Baziliky. Sviečky sú požehnané, zapálením sviečky sa spájame s modlitbou celej Cirkvi.
  • Svoje milodary na opravu Baziliky a fary môžete dávať do pokladničiek pri návšteve kostola alebo na uvedené farské účty:
    FARNOSŤ: SK41 0900 0000 0000 4553 5527
    Darcovia nad 500,-€ dostávajú na pamiatku dar – zlatý medailónik Panny Márie Trnavskej a môžu sa ohlásiť v sakristii.
    Srdečne všetkým ďakujeme a Pán nech požehnáva všetkých darcov svojimi milosťami.