Oznamy, DESIATA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ, 12.6. – 18.6. 2023

• Utorok 13. jún: Sv. Antona Paduánskeho, kňaza a učiteľa Cirkvi. Spomienka.
  • Piatok 16. jún: NAJSVÄTEJŠIEHO SRDCA JEŽIŠOVHO. Slávnosť. Možnosť získať úplné odpustky. Deň posväcovania kňazov. Sv. omšu o 18:30 v Bazilike slúži diecézny biskup Mons. Ján Orosch, slávnostný kazateľ od Spoločnosti Ježišovej.
  • Sobota 17. jún: Nepoškvrneného Srdca preblahoslavenej Panny Márie. Spomienka.
  • Nedeľa 18. jún: JEDENÁSTA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ.

• V túto nedeľu 11.6. sa koná celomestská Eucharistická procesia. Slávnostná svätá omša začne o 9:30 v Katedrálnom chráme sv. Jána Krstiteľa a po nej sa bude konať slávnostná procesia ulicami mesta. Z dôvodu konania Eucharistickej procesie v túto nedeľu 11.6. SVÄTÉ OMŠE V BAZILIKE o 9:00 a 10:30 NEBUDÚ.
  • Na budúcu sobotu sa v katedrále konajú diakonské a kňazské vysviacky o 9:30.
  • Kňazská rekolekcia bude vo štvrtok so začiatkom o 9:30 vo farnosti Voderady.
  • Farský deň, na ktorý pozývame všetkých farníkov, rodiny, deti, mládež, modlitbové spoločenstvá, spevácke zbory sa uskutoční v nedeľu 25.6.2023 o 15:00. Mladí a ochotní farníci pripravia občerstvenie, hry, súťaže a iný program. Tešíme sa na vás a veríme, že nás to zblíži do vytvárania farskej rodiny. Prosíme ochotných farníkov o napečenie koláčov a budeme radi, keď sa nahlási niekto na varenie guľášu.
  • Pre farníkov a iných záujemcov plánujeme púť do Ríma v dňoch od 28.8. do 1.9.2023. Približná cena na osobu je 450€. Prosíme záujemcov, aby sa zapísali v sákristii a nahlásili svoje meno, telefónne číslo, prípadne či uprednostňujú na cestu do Ríma lietadlo alebo autobus. Termín bol vybraný s ohľadom na školopovinných.
  • Medzi tlačivami je na predaj seminársky časopis Adsum po 0,50€.
  • Na budúci školský rok uvažujeme o pravidelnej svätej omši pre prvoprijímajúce deti v stredu o 18:00. Prosíme rodičov, aby predbežne s tým rátali.
  • Pri Kaplnke Panny Márie Trnavskej a pri vchode do Baziliky bol osadený svietnik na zapaľovanie modlitbových sviečok. Milodarom 1,-€ za sviečku vhodeným do pokladničky svietnika podporujete opravu Baziliky. Sviečky sú požehnané, zapálením sviečky sa spájame s modlitbou celej Cirkvi.
  • Svoje milodary na opravu Baziliky a fary môžete dávať do pokladničiek pri návšteve kostola alebo na uvedené farské účty:
    FARNOSŤ: SK41 0900 0000 0000 4553 5527
    Darcovia nad 500,-€ dostávajú na pamiatku dar – zlatý medailónik Panny Márie Trnavskej a môžu sa ohlásiť v sakristii.
    Srdečne všetkým ďakujeme a Pán nech požehnáva všetkých darcov svojimi milosťami.