Oznamy, ŠTVRTÁ VEĽKONOČNÁ NEDEĽA, 1.5. – 7.5. 2023

• Pondelok 1. máj: Sv. Jozefa, robotníka. Ľubovoľná spomienka.
  • Utorok 2. máj: Sv. Atanáza, biskupa a učiteľa Cirkvi. Spomienka.
  • Streda 3. máj: SV. FILIPA A JAKUBA, APOŠTOLOV. Sviatok.
  • Štvrtok 4. máj: Prvý štvrrtok v mesiaci – Deň modlitieb za duchovné povolania.
  • Piatok 5. máj: Prvý piatok v mesiaci.
  • Sobota 6. máj: Prvá sobota v mesiaci – fatimská.
  • Nedeľa 7. máj: PIATA VEĽKONOČNÁ NEDEĽA.

• Dnes na nedeľu Dobrého pastiera koná sa zbierka na seminár. Pán nech požehnáva všetkých darcov.
  • V pondelok 1.5. a 8.5. sa nebude konať celodenná adorácia v Kaplnke Panny Márie Trnavskej.
  • Celonočná adorácia bude na prvý piatok po večernej svätej omši od 19:30 do soboty 9:50. Prosím adorátov, aby sa zapísali na hodiny služby. Fatimský program začína v sobotu o 9:00.
  • Na budúcu sobotu 6.5. o 13:00 sa bude vysluhovať 1. sväté prijímanie pre deti zo ZŠ Vančúrová. V nedeľu 7.5. o 10:30 pre Cirkevnú základnú školu Angely Merici.
  • Svätá spoveď detí CŠ AM bude v piatok v ich škole od 8:00 do 9:00.
    Svätá spoveď detí zo ZŠ Vančúrová bude v piatok od 14:30 v Bazilike.
    Nácviky detí: ZŠ Vančúrová v pondelok a utorok po sv. omši o 16:00 do 18:00. CŠ AM v stredu a vo štvrtok po svätej omši o 16:00 do 18:00.
    Prosím modlitebníkov, aby počas nácviku sa začali modliť ruženec potichu.
    Upratovanie a výzdoba kostola po dohode s kostolníkmi.
  • Svätá omša pre birmovancov bude v piatok o 18:30.
  • V spolupráci s arcidiecéznou charitou na budúci týždeň sa bude konať prvopiatková zbierka trvanlivých potravín
  • Stretnutie slobodných bude v utorok na svätej omši o 18:30 a po nej na fare.
  • Prvý piatok v mesiaci. Spovedanie chorých ako obvykle v piatok, aj ostatných ako obvykle pred a po svätých omšiach.
  • Príprava snúbencov bude v druhom a treťom májovom týždni v pondelok a v stredu (8. a 10.5.; 15. a 17.5.). Viac informácii a prihlásenie sa nájdete na farskej webovej stránke trnava.fara.sk
  • Farnosť Trnava – Tulipán pozýva na púť do Marianky v pondelok 8.5. Viac informácií na nástenke.
  • Spevácky zbor jezuitského kostola Cantica Sacra Tyrnaviae pozýva na spoločný koncert duchovnej zborovej tvorby s učiteľským zborom Tyl z Kutnej Hory. Koncert sa uskutoční v nedeľu 7.5. o 19:00 vo františkánskom kostole sv. Jakuba.
  • V spolupráci s Mestom a organizáciou Trnava Tourism od 1.5. bude Bazilika otvorená v čase od 10:00 do 12:30 a od 14:00 do 16:00. Pre turistických návštevníkov je odporúčaný milodar na opravu Baziliky 5,-€.
  • Pri Kaplnke Panny Márie Trnavskej bol osadený svietnik na zapaľovanie modlitbových sviečok. Kúpou sviečky v hodnote 1,-€ podporujete aj opravu Baziliky.
  • Prijímajúcich na ruku prosím o úctivý spôsob svätého prijímania: je potrebné natiahnuť ruky, obyčajne pravá podopiera ľavú, (nemôžu byť dole pri páse, aby kňaz vedel, akým spôsobom sa prijíma). Prijímajúci na ruku sa so Sviatosťou neotáča, ale prijíma pred kňazom alebo vedľa neho tvárou k oltáru. Tiež sa presvedčí, či mu neostali čiastočky Pánovho Tela na dlani, v takom prípade ich prijíma. Otec arcibiskup odporúča, aby deti prijímali do úst.
  • Svoje milodary na kostol môžete dávať do pokladničiek pri návšteve kostola alebo na uvedené farské účty:
    ZVONČEK: SK41 0900 0000 0000 4553 5527
    Srdečne všetkým ďakujeme a Pán nech požehnáva všetkých darcov.