Oznamy na TRETIU VEĽKONOČNÚ NEDEĽU, 24.4. – 30.4. 2023

• Utorok 25. apríl: SV. MARKA, EVANJELISTU. Sviatok.
  • Sobota 29. apríl: SV. KATARÍNY SIENSKEJ, PANNY A UČITEĽKY CIRKVI, PATRÓNKY EURÓPY. Sviatok.
  • Nedeľa 30. apríl: ŠTVRTÁ VEĽKONOČNÁ. Nedeľa Dobrého pastiera.

• Na budúcu nedeľu Dobrého pastiera sa konajú osobitné prosby za kňazské a rehoľné povolania. Môže sa konať eucharistická adorácia s požehnaním, pri ktorej je možnosť získať úplné odpustky.
  • Na budúcu nedeľu bude zbierka na seminár.
  • Dátumy 1. svätých prijímaní:
    6.5. (sobota) o 13:00 – Vančurová ZŠ;
    7.5. (nedeľa) o 10:30 – Cirkevná škola Angely Merici;
    13.5. (sobota) o 10:00 – Spartakovská ZŠ;
  • Dátum vysluhovania sviatosti birmovania je nedeľa 28. mája o 10:30.
  • Svätá omša pre deti s rodičmi, osobitne prvoprijímajúce deti, bude v tomto týždni vo ŠTVRTOK o 16:00.
  • Svätá omša pre birmovancov bude v piatok o 18:30. Prosím birmovancov, aby sa zapísali do prezenčnej listiny, aby sme si upresnili počet prihlásených.
  • Stretnutie katechétov bude v stredu o 17:00 na fare. Pôjde o organizačné záležitosti 1. sv. prijímania a birmovky.
  • Pozývam farníkov, osobitne najbližších spolupracovníkov – mimoriadnych rozdávateľov a kostolníkov, na farský večer vo štvrtok po večernej sv. omši o 19:30 na fare, na ktorom by som ich chcel informovať o prebiehajúcich prácach na oprave Baziliky a farských budov. Stretnutia sa zúčastnia aj odborníci zainteresovaní na týchto prácach.
  • Prijímajúcich na ruku prosím o úctivý spôsob svätého prijímania: je potrebné natiahnuť ruky, asi do výšky srdca, pravá podopiera ľavú (nemôžu byť dole pri páse). Prijímajúci na ruku sa so Sviatosťou neotáča, ale prijíma pred kňazom alebo vedľa neho tvárou k oltáru. Tiež sa presvedčí, či mu neostali čiastočky Pánovho Tela na dlani, v takom prípade ich prijíma. Otec arcibiskup odporúča, aby deti prijímali do úst.
  • Svoje milodary na kostol môžete dávať do pokladničiek pri návšteve kostola alebo na uvedené farské účty:
    ZVONČEK: SK41 0900 0000 0000 4553 5527
    Srdečne všetkým ďakujeme a Pán nech požehnáva všetkých darcov.