Oznamy, DVADSIATA ŠIESTA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ, 2.10. – 8.10. 2023

• Pondelok 2. október: Svätých anjelov strážcov. Spomienka.
  • Streda 4. október: Sv. Františka Assiského. Spomienka.
  • Štvrtok 5. október: Sv. Faustíny Kowalskej, panny. Ľubovoľná spomienka.
    Prvý štvrtok v mesiaci: Deň modlitieb za duchovné povalnia.
  • Piatok 6. október: Prvý piatok v mesiaci.
  • Sobota 7. október: Prvá sobota v mesiaci – fatimská.
  • Nedeľa 8. október: DVADSIATA SIEDMA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ.

• Október je mesiacom posvätného ruženca, ktorý je napriek mariánskemu charakteru kristocentrickou modlitbou. S ružencom vstupuje kresťanský ľud do Máriinej školy, aby sa dal voviesť do kontemplácie krásy Kristovej tváre a zakúšania hĺbky jeho lásky. Prostredníctvom ruženca získavajú veriaci množstvo milostí.
    Modlitba sv. ruženca bude toho týždňa začínať pred svätou omšou o 18:00, v stredu 17:30 (deti sa môžu pripojiť) so spevom medzi desiatkami. Bolo by dobré, keby sa predmodlievalo pred oltárom.
  • Úplné odpustky sa za zvyčajných podmienok udeľujú veriacemu, ktorý: 1. sa nábožne pomodlí mariánsky ruženec v kostole, v kaplnke, v rodine, v rehoľnom spoločenstve, v zhromaždení veriacich; 2. keď sa pripojí k modlitbe spolu so Svätým Otcom prostredníctvom televíznych alebo rozhlasových prenosov; 3. pri slovnej modlitbe pripojí sa nábožné rozjímanie o tajomstvách; 4. pri verejnom recitovaní sa tajomstvá vyslovia podľa schváleného zvyku. V ostatných prípadoch sa udeľuje čiastočný odpustok.
  • Na prvý piatok spovedáme ako obvykle. Po večernej svätej omši nasleduje celonočná adorácia v Kaplnke PMT do svätej omše v sobotu o 10:00. Prosím adorátorov, aby sa zapísali na hodiny služby.
  • V pondelok bude poklona Sviatosti oltárnej od 10:00 do svätej omše o 16:00.
  • Od utorka bazilika cez deň nebude otvorená. Otvára sa o 15:30 pred svätou omšou o 16:00.
  • V prvopiatkovom týždni bude zbierka trvanlivých potravín pre núdznych. Potraviny môžete dávať do pripravených krabíc vzadu v kostole.
  • Emeritný trnavský arcibiskup Mons. Ján Sokol sa dňa 9. októbra 2023 dožíva okrúhleho životného jubilea – 90 rokov. Ide o udalosť v živote Trnavskej partikulárnej cirkvi, ktorá sa stáva príležitosťou, aby sme sa stretli na spoločnom slávení Eucharistie. Preto Vám sprostredkujeme pozvanie J.E. Mons. Jána Sokola na eucharistické slávenie, ktoré sa uskutoční v pondelok 9. októbra 2023 o 10:00 hod. v Katedrále sv. Ján Krstiteľa v Trnave.
  • Svätá omša pre prvoprijímajúce deti s rodičmi aj ostatné deti bude v stredu o 18:00.
  • Svätá omša pre birmovancov a mladých bude v piatok o 18:30. Príprava v skupinách bude o 17:00 na fare alebo podľa dohody s katechétmi.
  • Vo štvrtok po sv. omši o 18:30 trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch požehná obnovený Dom pútnika s bytom pre výpomocných duchovných pri Bazilike sv. Mikuláša.
  • Spomienková svätá omša na 17. výročie odchodu J.E. Mons. Pavla M. Hnilicu SJ do domu Nebeského Otca bude dňa 7. októbra 2023 pri svätej omši o 15.30 hod. v Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Trnave.
  • Vincentínska rodina na Slovensku usporadúva 17. ročník finančnej zbierky „Boj proti hladu“. V Bazilike sv. Mikuláša bude možné podporiť túto zbierku kúpou medovníkového srdiečka po všetkých sv. omšiach na budúcu nedeľu 8.10.2023.
  • Svoje milodary na opravu Baziliky a fary môžete dávať do pokladničiek pri návšteve kostola alebo na uvedené farské účty:
    FARNOSŤ: SK41 0900 0000 0000 4553 5527
    Darcovia nad 500,-€ dostávajú na pamiatku dar – zlatý medailónik Panny Márie Trnavskej a môžu sa ohlásiť v sakristii. Srdečne všetkým ďakujeme a Pán nech požehnáva všetkých darcov svojimi milosťami.