Oznamy na SIEDMU VEĽKONOČNÚ NEDEĽU, 30.5. – 5.6. 2022

• Streda 1. jún: Sv. Justína, mučeníka. Spomienka.
  • Štvrtok 2. jún: Prvý štvrtok v mesiaci – Deň modlitieb za duchovné povolania.
  • Piatok 3. jún: Sv. Karola Lwangu a spoločníkov, mučeníkov. Spomienka. Prvý piatok v mesiaci.
  • Sobota 4. jún: Prvá sobota v mesiaci – fatimská.
  • Nedeľa 5. jún: ZOSLANIE DUCHA SVÄTÉHO. Slávnosť.

• V túto nedeľu je zbierka na katolícke masmédia.
  • Úplné odpustky môže získať veriaci, ktorý sa zúčastní na verejnom speve alebo recitovaní hymnu Veni, Creator na slávnosť Zoslania Ducha Svätého za zvyčajných podmienok.
  • Slávnosťou Zoslania Ducha Svätého končí veľkonočné obdobie.
  • Na budúcu nedeľu o 10:30 bude v našej farnosti vysluhovaná sviatosť birmovania. Prosím farníkov, aby zohľadnili, že na svätej omši majú prednosť birmovanci s ich rodinami.
  • Nácvik birmovancov bude v stredu a vo štvrtok na svätej omši o 18:30 a po nej.
    Svätá spoveď birmovancov, birmovných rodičov a príbuzných bude v stredu a štvrtok od 17:00. Tiež počas prvopiatkových spovedí. Prosím birmovancov, aby si od kňaza vyžiadali potvrdenie o sviatosti pokánia.
    Upratovanie kostola birmovancami a ich rodičmi bude v sobotu o 15:00.
  • Poklona Sviatosti Oltárnej v Kaplnke Trnavskej Panny Márie býva v pondelok od 8:00 do 15:45. A celonočná adorácia býva na prvý piatok od 19:30 do soboty 9:45.
    Prosím veriacich, aby sa zapísali do rozvrhu adorátorov na určené hodiny.
  • Milí mladí priatelia pozývame Vás zúčastniť sa Národného stretnutia mládeže T22 v Trenčíne (28. až 31.7.2022) so spoločenstvom Hrubáci. Podmienkou je vek 14+. Do 12.6. je potrebné vyplniť formulár (ak nemáš 18 – vyplní zákonný zástupca). Všetky ostatné info budú zaslané po vyplnení formulára. Tešíme sa na Teba!
  • Rímskokatolícky cirkevný hudobný spolok sv. Mikuláša, Schneiderovci, pozývajú spevákov do zboru a hudobníkov do orchestra. Požehnane účinkujú počas latinských svätých omší a mnohých koncertoch a projektoch. Všetkých, ktorí by chceli prispieť ku kráse liturgie pozývajú prihlásiť sa počas zborových skúšok každý piatok od 18:45 na fare Trnava – mesto, oproti vchodu do Baziliky. Viac informácii získate na www.cirkevnahudba.sk a na plagáte na nástenke.
  • V stredu po večernej svätej omši o 19:30 na fare prebiehajú katechézy zo spirituálnej teológie spolu s diskusiou. Témy stretnutí sú o: modlitbe, askéze, mystike, milosti, cnostiach a iné.
  • Pripomíname, že Kristovo Telo sa spravidla prijíma do úst, u nás s dovolením KBS aj na ruku. Dôležité je prijímať s úctou, vždy náležite disponovaní a v posväcujúcej milosti (po svätej spovedi). Prijímajúci na ruku ju pred kňazom vystrie a podoprie si ju druhou rukou, aby kňaz v pokoji mu mohol položiť Eucharistiu na dlaň; so Sviatosťou sa neotáča, ale prijíma s úctou pred kňazom alebo vedľa neho tvárou k oltáru. Tiež sa presvedčí, či mu neostali čiastočky Pánovho Tela na dlani a v takom prípade ich prijíma. Otec arcibiskup odporúča, aby deti prijímali do úst.
  • Svoje milodary na kostol môžete dávať do pokladničiek pri návšteve kostola alebo na uvedené farské účty:
    ZVONČEK: SK41 0900 0000 0000 4553 5527
    Srdečne všetkým ďakujeme a Pán nech požehnáva všetkých darcov.