Oznamy na ŠIESTU VEĽKONOČNÚ NEDEĽU, 23.5. – 29.5. 2022

• Štvrtok 26. máj: NANEBOVSTÚPENIE PÁNA. Slávnosť. Prikázaný sviatok. Sväté omše ako cez týždeň.
  • Nedeľa 29. máj: SIEDMA VEĽKONOČNÁ NEDEĽA.

• Zbierka na katolícke masmédia bude na budúcu nedeľu.
  • Pondelok, utorok, streda sú prosebnými dňami. Záväzný je jeden deň. Ich obsahom sú prosby za úrodu. Berie sa príslušný omšový formulár s modlitbami veriacich.
  • Vo štvrtok na slávnosť Nanebovstúpenia Pána bude svätá omša v Bazilike aj o 9:00 pre deti Cirkevnej školy A. Merici.
  • V piatok začína Novéna k Duchu Svätému.
  • Prvé sväté prijímanie III. skupiny – Vančurová ZŠ bude na budúcu sobotu 28.5. o 10:00.
    Nácvik detí bude v Bazilike od pondelka do stredy na svätej omši o 16:00 a po nej podľa usmernení pani katechétky.
    Svätá spoveď detí, rodičov a príbuzných bude v piatok 27.5. od 15:00.
    Upratovanie v piatok o 19:30.
  • PRÍPRAVA SNÚBENCOV bude 23.5. (3. cyklus tém) o 19:30 v Bazilike.
  • Svätá omša pre birmovancov bude v piatok o 18:30. Prosím birmovancov, aby sa zapísali do prezenčnej listiny, aby sme si upresnili počet prihlásených a pripravili sa na preskúšanie z otázok.
  • Sviatosť birmovania sa bude vysluhovať v nedeľu 5. júna o 10:30. Podmienkou je absolvovaná príprava a duchovná pripravenosť.
  • Májové Loretánske litánie k Panne Márii budú pred svätou omšou o 18:30.
  • Milí mladí priatelia pozývame Vás zúčastniť sa Národného stretnutia mládeže T22 v Trenčíne (28. až 31.7.2022) so spoločenstvom Hrubáci. Podmienkou je vek 14+ . Do 12.6. je potrebné vyplniť formulár (ak nemáš 18 – vyplní zákonný zástupca). Všetky ostatné info budú zaslané po vyplnení formulára. Tešíme sa na Teba!
  • Rímskokatolícky cirkevný hudobný spolok sv. Mikuláša, Schneiderovci, pozývajú spevákov do zboru a hudobníkov do orchestra. Požehnane účinkujú počas latinských svätých omší a mnohých koncertoch a projektoch. Všetkých, ktorí by chceli prispieť ku kráse liturgie pozývajú prihlásiť sa počas zborových skúšok každý piatok od 18:45 na fare Trnava – mesto, oproti vchodu do Baziliky. Viac informácii získate na www.cirkevnahudba.sk a na plagáte na nástenke.
  • Niektorí manželia hľadajú pomoc od Cirkvi pri snahe o nápravu alebo prehĺbenie vzájomného vzťahu. Je pre nich pripravený víkendový program Originálne manželské rekolekcie, ktorý sa bude konať na pôde našej arcidiecézy v Melčiciach v posledný júnový víkend (24. – 26. júna 2022). Info: Tel. 0905701725, mail: rodina@mistina.eu, www.hkrsr.sk
  • V dňoch 3. – 8. júla 2022 sa v priestoroch Katedry hudby Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku uskutoční kurz pre chrámových organistov a kantorov. Prihlášky posielajte do 19. 6. 2022 poštou na adresu: Katedra hudby, Pedagogická fakulta KU v Ružomberku Nám. A. Hlinku 56 034 01 Ružomberok; mailom na adresy: zuzana.zahradnikova@ku.sk ; rastislav.adamko@ku.sk ; informácie vám radi poskytneme aj na tel. č.: Orange – 0918 722110; O2 – 0908 619482
  • Duchovná obnova rozVEDENÍ k BOHU sa uskutoční 24. – 26. júna 2022 v Rodinkove v Belušských Slatinách. Je určená pre tých, ktorí po rozvode žijú v nových vzťahoch. Prihlásiť sa je možné cez prihlasovací formulár, ktorý je zverejnený na internetovej stránke Rodinkova v sekcii Kalendár podujatí. Na duchovnú obnovu je možné prísť s deťmi.
  • V stredu po večernej svätej omši o 19:30 na fare prebiehajú katechézy zo spirituálnej teológie spolu s diskusiou. Témy stretnutí sú o: modlitbe, askéze, mystike, milosti, cnostiach a iné.
  • Pripomíname, že Kristovo Telo sa spravidla prijíma do úst, u nás s dovolením KBS aj na ruku. Dôležité je prijímať s úctou, vždy náležite disponovaní a v posväcujúcej milosti (po svätej spovedi). Prijímajúci na ruku ju pred kňazom vystrie a podoprie si ju druhou rukou, aby kňaz v pokoji mu mohol položiť Eucharistiu na dlaň; so Sviatosťou sa neotáča, ale prijíma s úctou pred kňazom alebo vedľa neho tvárou k oltáru. Tiež sa presvedčí, či mu neostali čiastočky Pánovho Tela na dlani a v takom prípade ich prijíma. Otec arcibiskup odporúča, aby deti prijímali do úst.
  • Svoje milodary na kostol môžete dávať do pokladničiek pri návšteve kostola alebo na uvedené farské účty:
    ZVONČEK: SK41 0900 0000 0000 4553 5527
    Srdečne všetkým ďakujeme a Pán nech požehnáva všetkých darcov.