Oznamy na slávnosť ZOSLANIA DUCHA SVÄTÉHO, 6.6. – 12.6. 2022

• Pondelok 6. jún: Preblahoslavenej Panny Márie, Matky Cirkvi. Spomienka. Alebo votívna omša o Duchu Svätom, ak je to pastoračne vhodné.
  • Štvrtok 9. jún: NÁŠHO PÁNA JEŽIŠA KRISTA, NAJVYŠŠIEHO A VEČNÉHO KŇAZA. Sviatok.
  • Sobota 11. jún: Sv. Barnabáša, apoštola. Spomienka.
  • Nedeľa 12. jún: JEDENÁSTA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ NAJSVÄTEJŠEJ TROJICE

• Slávnosťou Zoslania Ducha Svätého končí veľkonočné obdobie.
  • Kňazské vysviacky sa uskutočnia v sobotu 11. júna o 15:30 v katedrále sv. Jána Krstiteľa v Trnave vkladaním rúk Mons. Jána Oroscha.
    Kňaz, ktorý slávi svoju primičnú omšu za účasti ľudu, a aj veriaci, ktorí sa na nej nábožne zúčastnia, môžu získať za zvyčajných podmienok úplné odpustky.
  • Kňazské rekolekcie trnavského dekanátu budú vo štvrtok vo farnosti Ružindol so začiatkom svätej omše o 9:30.
  • Vo štvrtok bude večerná svätá omša o 18:30 ako aj katechéza po svätej omši venovaná príprave na X. svetové stretnutie rodín so Svätým Otcom v týždni od 22. do 26. júna. Pápež sa v Ríme stretne len s delegátmi biskupských konferencií, cirkevných hnutí a rodinných združení. V tých istých dňoch sa všetky rodiny na svete budú môcť zúčastniť na diecéznych stretnutiach a svätej omši v diecézach.
  • V piatok dňa 10.6. o 20:00 sa v bazilike sv. Mikuláša uskutoční záverečný koncert Trnavskej hudobnej jari. Zaznie duchovná hudba z archívov Trnavy v podaní súboru Solamente naturali.
  • Program katolíckeho Rádia Mária na máj až jún je zadarmo dostupný u nás v kostole. Súčasťou každého výtlačku je teraz aj darček – obraz a modlitba za účelom vzdania úcty Božskému Srdcu Ježišovmu v našich rodinách. Program je dostupný aj v elektronickej podobe na www.radiomaria.sk.
  • Rímskokatolícky cirkevný hudobný spolok sv. Mikuláša, Schneiderovci, pozývajú spevákov do zboru a hudobníkov do orchestra. Požehnane účinkujú počas latinských svätých omší a mnohých koncertoch a projektoch. Všetkých, ktorí by chceli prispieť ku kráse liturgie pozývajú prihlásiť sa počas zborových skúšok každý piatok od 18:45 na fare Trnava – mesto, oproti vchodu do Baziliky. Viac informácii získate na www.cirkevna hudba.sk a na plagáte na nástenke.
  • V stredu po večernej svätej omši o 19:30 na fare prebiehajú katechézy zo spirituálnej teológie spolu s diskusiou. Témy stretnutí sú o: modlitbe, askéze, mystike, milosti, cnostiach a iné.
  • Svoje milodary na kostol môžete dávať do pokladničiek pri návšteve kostola alebo na uvedené farské účty:
    ZVONČEK: SK41 0900 0000 0000 4553 5527
    Srdečne všetkým ďakujeme a Pán nech požehnáva všetkých darcov.