Oznamy na 2. adventnú nedeľu, 5.12. – 11.12. 2022

• Utorok 6. december: SV. MIKULÁŠA, BISKUPA. SLÁVNOSŤ TITULU FARSKÉHO CHRÁMU.
  • Streda 7. december: Sv. Ambróza, biskupa a učiteľa Cirkvi. Spomienka. Výročný deň smrti Božieho služobníka Michala Buzalku, biskupa (1961).
  • Štvrtok 8. december: NEPOŠKVRNENÉ POČATIE PREBLAHOSLAVENEJ PANNY MÁRIE. Slávnosť. Prikázaný sviatok. Sväté omše ako cez týždeň.
  • Sobota 10. december: Preblahoslavenej Panny Márie Loretánskej.
  • Nedeľa 11. december: TRETIA ADVENTNÁ NEDEĽA. NEDEĽA GAUDETE.

• Na slávnosť titulu farského kostola 6.12. je možnosť získať úplné odpustky za zvyčajných podmienok.
  • Okrem Novény a spoločnej púti do diecéznej mariánskej svätyne, v našej Bazilike minor sv. Mikuláša je možnosť získať úplné odpustky: 1. na slávnosť svätých Petra a Pavla, apoštolov; 2. v deň jej titulárnej slávnosti (6.12.); 3. dňa 2.augusta, keď možno získať porciunkulové odpustky; 4. jedenkrát počas roka v deň, ktorý si zvolí sám veriaci.
  • V adventných dňoch sa z úcty k Panne Márii budú v Bazilike slúžiť od pondelku do soboty sväté omše aj o 6:00 . Do 16.12. to budú rorátne sväté omše.
  • Vyloženie Sviatosti oltárnej v pondelok na celodennú adoráciu bude hneď po rannej svätej omši do približne 15:45.
  • Na prikázaný sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie sväté omše budú ako cez týždeň. Cirkevná škola v Bazilike o 9:00.
  • Obvyklá svätá omša pre prvoprijímajúce deti spolu s rodičmi v tomto týždni nebude. Deti pozývame na svätú omšu v utorok na slávnosť sv. Mikuláša a vo štvrtok na svätú omšu v prikázaný sviatok.
  • Svätá omša pre birmovancov bude v piatok o 18:30. Pred ňou o 17:00 stretnutia v skupinkách na fare.
  • V spolupráci s odborom Cirkevnej hudby Konzervatória v Bratislave Vás srdečne pozývame na Mariánske vešpery v gregoriánskom choráli a v 15 organových versetoch Marcela Duprého (1920) v Bazilike v sobotu 10. decembra 2022 o 17:00.
  • Zimné kántrové dni budú v stredu, piatok a sobotu. Záväzný je jeden deň. Obsahom zimných kántrových dní je príchod Kristovho kráľovstva do rodín; duchovná obnova rodín, pokoj a spravodlivosť vo svete. Môže sa zobrať príslušný omšový formulár a vykonať kajúca pobožnosť.
  • Na nedeľu Gaudete možno pri liturgických sláveniach použiť ružovú farbu, ozdobiť oltár kvetmi a hrať na organe a iných hudobných nástrojoch.
  • Svoje milodary na opravu fary a opravu Baziliky môžete dávať aj do pokladničiek pri návšteve kostola alebo na uvedené farské účty. Srdečné Pán Boh odplať a Boh nech žehná všetkých darcov:
    ZVONČEK (fara+ kostoly): SK41 0900 0000 0000 4553 5527