Oznamy, ŠTVRTÁ PÔSTNA NEDEĽA, 20.3. – 26.3. 2023

• Pondelok 20. marec: SV. JOZEFA, ŽENÍCHA PANNY MÁRIE. Slávnosť.
  • Sobota 25. marec: ZVESTOVANIE PÁNA. Slávnosť.
  • Nedeľa 26. marec: PIATA PÔSTNA NEDEĽA

• Krížová cesta býva v Bazilike v piatok o 17:45 pred svätou omšou. Rozpis modlitbových skupín je na nástenke. Nasleduje „Krížová cesta za nenarodené deti“.
  • Tradičná krížová cesta na Kalvárii býva v nedeľu o 15:00. Pozývame všetky trnavské spoločenstvá do spoločnej modlitby. V túto nedeľu vedie krížovú cestu spoločenstvo jezuitov, nasledujúcu nedeľu vedie krížovú cestu spoločenstvo saleziánov.
  • Svätá omša pre prvoprijímajúce deti spolu s rodičmi bude v tomto týždni vo ŠTVRTOK o 16:00. Po svätej omši bude preskúšanie detí z 2. časti katechizmu „Desatoro“. Deti si môžu prevziať otázky z 3. časti. Katechétov – učiteľov náboženstva prosím o dodanie definitívnych zoznamov detí na 1. sväté prijímanie s potvrdením o preskúšaní a pripravenosti k nemu pristúpiť.
  • Svätá omša pre birmovancov bude v piatok o 18:30. Pred ňou o 17:00 stretnutia v skupinkách na fare.
  • Pokračuje 8. ročník Deviatnika za nenarodené deti pred slávnosťou Zvestovania Pána v kaplnke pred milostivým obrazom Trnavskej Panny Márie. Na slávnosť Zvestovania Pána bude možnosť zložiť sľub – duchovná adopcia nenarodeného dieťaťa.
  • Na slávnosť Zvestovania Pána v sobotu 25.3.2023 po svätej omši o 10:00 bude sa konať v Kaplnke Panny Márie Trnavskej kajúcna tryzna za odprosenie hriechov umelých potratov.
  • Na budúcu nedeľu bude zbierka na pomoc prenasledovaným kresťanom a utečencom. Pán nech odmení všetkých darcov.
  • Vo finančnej zbierke „Boj proti hladu“ v dňoch 5. a 12. marca sa v trnavských kostoloch vyzbieralo 2525,-€. Vincentínska rodina Slovenska vyslovuje srdečné P. Boh zaplať všetkým prispievateľom.
  • Rímskokatolícka Cirkev farnosť Trstín pozýva na 2. ročník pešej pôstnej púte z Trstína – Hájička do národnej baziliky Sedembolestnej PannyMárie v Šaštíne dva týždne pred Veľkou nocou z piatka na sobotu 24. – 25. marca 2023. Začiatok púte je v Trstíne Hájičku o 18:00 sv. omšou, ktorú bude celebrovať vikár Trnavskej arcidiecézy Mons. Peter Šimko a v priamom prenose ju odvysiela Rádio Lumen. Viac informácií na trstin.fara.sk
  • Pôstny koncert speváckeho umeleckého zboru Lúčnica aj so svetovou premiérou Pašií podľa Jána od Mariána Kittnera odznie v Bazilike sv. Mikuláša 1.4.2023 o 20:00.
  • Podporte deti a mládež v našej Bazilike darovaním 2% z daní, Spoločenstvu Hrubáci. Peniaze z 2% budú použité na aktivity pre deti a mládež. Predvyplnené tlačivo pre darovanie 2% si môžete vziať zo stolíka vzadu, taktiež ho nájdete na farskej stránke, kde je aj celý postup darovania 2%.
  • Centrum pomoci pre rodinu pozývajú slobodných, ktorí vo viere hľadajú životného partnera na zoznamovací večer 29.3.2023 o 18:00 v uvedenom Centre, Štefániková 46 v Trnave.
  • Svoje milodary na opravu fary a opravu Baziliky môžete dávať aj do pokladničiek pri návšteve kostola alebo na uvedené farské účty. Srdečné Pán Boh odplať a Boh nech žehná všetkých darcov:
    ZVONČEK (fara+ kostoly): SK41 0900 0000 0000 4553 5527