Oznamy, DVADSIATA PRVÁ NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ, 28.8. – 3.9. 2023

• Pondelok 28. august: Sv. Augustína, biskupa a učiteľa Cirkvi. Spomienka.
  • Utorok 29. august: Mučenícka smrť svätého Jána Krstiteľa. Spomienka.
  • Streda 30. august: VÝROČIE POSVIACKY KATEDRÁLNEHO CHRÁMU SV. JÁNA KRSTITEĽA. (Sviatok v katedrále slávnosť).
  • Piatok 1. september: Prvý piatok v mesiaci.
  • Sobota 2. september: Prvá sobota v mesiaci – fatimská (program v Kaplnke PMT od 9:00).
  • Nedeľa 3. september: DVADSIATA DRUHÁ NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ.

• Úradné hodiny počas prázdnin budú v pondelok od 10:00 do 12:00 a vo štvrtok od 16:30 do 18:00. V prípade pohrebov sa môžete obrátiť na kňazov aj po svätej omši.
  • Sväté omše počas prázdnin v Bazilike:  cez týždeň o 16:00 nie sú. Od nasledujúcej nedele opäť začínajú latinské sväté omše o 9:00.
  • Na prvý piatok spovedanie ako obvykle. Svätá omša bude aj o 16:00. Po svätej omši o 18:30 bude moderovaná adorácia (asi 45 min.), ktorú pripravili mladí Hrubáci v spolupráci s kňazmi. Po nej nasleduje celonočná adorácia v Kaplnke PMT do svätej omše v sobotu o 10:00.
  • V Kostole sv. Heleny budú od 4.9. sv. omše cez týždeň o 6:15.
  • V prvopiatkovom týždni bude zbierka trvanlivých potravín pre núdznych. Potraviny môžete dávať do pripravených krabíc vzadu v kostole.
  • Veni sancte na začiatku školského roku pre deti s rodičmi, osobitne pre prvoprijímajúce deti ako aj učiteľov a katechétov bude v stredu 6.9.2023 o 18:00. Po svätej omši by som prosil rodičov prvoprijímajúcich detí o stretnutie, aby sme dohodli organizačné veci svätých omší a prvého svätého prijímania.
  • Veni sancte pre budúcich birmovancov a mladých ako aj učiteľov a animátorov bude v piatok 8.9.2023 o 18:30.
  • Upozorňujeme veriacich, že od 4.9. sa spoplatňuje parkovanie v okolí Baziliky pri všetkých večerných svätých omšiach. Informácia ohľadom možnosti parkovania je vzadu na nástenke. Petičný výbor zaslal pánu primátorovi a mestskému zastupiteľstvu list, v ktorom reagujú na odpoveď mesta na petíciu veriacich ohľadom parkovania pri kostoloch v čase bohoslužieb. Pripomínajú, že v riešení neboli dostatočne  zohľadnené niektoré skupiny ľudí, ktorých by parkovné nadmerne obmedzovalo v účasti na bohoslužbách vo večerných hodinách cez týždeň: ide o starých ľudí, rodiny s deťmi, členov speváckeho zboru Schneiderovci a ďalších. Tiež podal správu o možností využitia cirkevných pozemkov na parkovanie. Podal aj nejaké možnosti riešenia problému a pripomenul, že kostoly sú pre turistický ruch nespoplatnené a finančná ťarcha za prevádzku a údržbu kostolov ako aj za pamiatkovo reštaurátorské opravy Baziliky a iných národných kultúrnych pamiatok spočíva vo veľkej miere na veriacich, ktorí prichádzajú na bohoslužby. Vyjadrili tiež nádej na ďalšie pokračovanie dialógu pokojnou a úctivou cestou.
  • Svoje milodary na opravu Baziliky a fary môžete dávať do pokladničiek pri návšteve kostola alebo na uvedené farské účty:
    FARNOSŤ: SK41 0900 0000 0000 4553 5527
    Darcovia nad 500,-€ dostávajú na pamiatku dar – zlatý medailónik Panny Márie Trnavskej a môžu sa ohlásiť v sakristii.
    Srdečne všetkým ďakujeme a Pán nech požehnáva všetkých darcov svojimi milosťami.