Oznamy, DRUHÁ PÔSTNA NEDEĽA, 6.3. – 12.3. 2023

• Nedeľa 12. marec: TRETIA PÔSTNA NEDEĽA.

• Krížová cesta býva v Bazilike v piatok o 17:45 pred svätou omšou. Rozpis modlitbových skupín je na nástenke.
    Tradičná krížová cesta na Kalvárii býva v nedeľu o 15:00. Pozývame všetky trnavské spoločenstvá do spoločnej modlitby.
  • V stredu po sv. omši zaznejú svedectvá členov spoločenstva Cenacolo, ktorí prešli v živote procesom obrátenia aj z tých najťažších závislostí. Bude to spojené aj s pobožnosťou a požehnaním s relikviami sv. Charbela.
  • V štvrtok budú kňazské rekolekcie vo farnosti Trnava Prednádražie so začiatkom sv. omše o 9:30.
  • Svätá omša pre prvoprijímajúce deti spolu s rodičmi bude v tomto týždni vo ŠTVRTOK o 16:00. Po svätej omši bude preskúšanie detí z 1. časti katechizmu Verím.
    Rodičov prvoprijímajúcich detí, ktoré nie sú z našich škôl, prosím, aby priniesli záznamy o príprave a zaradili sa do skupín na prípravu a na preskúšanie.
  • Svätá omša pre birmovancov bude v piatok o 18:30. Pred ňou o 17:00 stretnutia v skupinkách na fare.
  • Prípravný kurz pre snúbencov bude v dňoch od 10.3. do 12.3. v priestoroch fary. Viac informácií je na farskej stránke.
  • Príprava dospelých na prijatie sviatosti krstu, birmovania a 1. svätého prijímania býva na fare vo štvrtok o 17:00 (po svätej omši o 16:00).
  • Ďakujeme všetkým, ktorí podporili prvopiatkovú zbierku trvanlivých potravín.
  • Vincentínska rodina na Slovensku organizuje 16. ročník finančnej zbierky Boj proti hladu. V našej farnosti bude možnosť podporiť túto zbierku kúpou medovníkového srdiečka po svätých omšiach dňa 6.3.2023, v prípade záujmu aj v ostatných dňoch. Viac o zbierke na plagátiku na nástenke.
  • Rímskokatolícka Cirkev farnosť Trstín pozýva na 2. ročník pešej pôstnej púte z Trstína – Hájička do národnej baziliky Sedembolestnej PannyMárie v Šaštíne dva týždne pred Veľkou nocou z piatka na sobotu 24. – 25. marca 2023. Začiatok púte je v Trstíne Hájičku o 18:00 sv. omšou, ktorú bude celebrovať vikár Trnavskej arcidiecézy Mons. Peter Šimko a v priamom prenose ju odvysiela Rádio Lumen. Viac informácií na trstin.fara.sk.
  • Ďakujem a vyprosujem Božie požehnanie všetkým, ktorí podporili jarnú zbierku na katolícku charitu. Zbierka činila 1800,-€.
  • Rímskokatolícka cyrilometodská bohoslovecká fakulta UK v Bratislave ponúka od septembra tohto roku magisterské štúdium katolíckej teológie dennou formou pre kandidátov kňazstva ako aj pre laických študentov. Štúdium bude prebiehať v najbližších rokoch v Kňazskom seminári v Nitre z dôvodu rekonštrukcie budovy v Bratislave. Elektronickú prihlášku na štúdium môžu záujemci zaslať do 30. apríla 2023 na stránke fakulty frcth.uniba.sk. Mladí muži, ktorí zachytili v sebe Božie volanie do kňazskej služby, si podávajú prihlášku aj do kňazského seminára na stránke www.kscm.sk.
  • Biskupi Slovenska pozývajú všetkých k spojeniu sa v modlitbách a k vyjadreniu solidarity s trpiacimi následkom zemetrasenia v Turecku a Sýrii. Podporu na zabezpečenie humanitárnej pomoci je možné poslať prostredníctvom Slovenskej katolíckej Charity na účet SK93 1100 0000 0029 4546 3097, variabilný symbol 5090. Viac informácie nájdete na: Pomoc utečencom (charita.sk)
  • Podporte deti a mládež v našej Bazilike darovaním 2% z daní, Spoločenstvu Hrubáci. Peniaze z 2% budú použité na aktivity pre deti a mládež. Predvyplnené tlačivo pre darovanie 2% si môžete vziať zo stolíka vzadu, taktiež ho nájdete na farskej stránke, kde je aj celý postup darovania 2%.
  • Svoje milodary na opravu fary a opravu Baziliky môžete dávať aj do pokladničiek pri návšteve kostola alebo na uvedené farské účty. Srdečné Pán Boh odplať a Boh nech žehná všetkých darcov:
    ZVONČEK (fara+ kostoly): SK41 0900 0000 0000 4553 5527