Oznamy na TRETIU VEĽKONOČNÚ NEDEĽU, 2.5. -8.5. 2022

• Pondelok 2. máj: Sv. Atanáza, biskupa a učiteľa Cirkvi. Spomienka.
  • Utorok 3. máj: SV. FILIPA A JAKUBA, APOŠTOLOV. Sviatok.
  • Štvrtok 5. máj: Prvý štvrtok v mesiaci – deň modlitieb za duchovné povalnia.
  • Piatok 6. máj: Prvý piatok v mesiaci.
  • Sobota 7. máj: Prvá sobota v mesiaci – fatimská.
  • Nedeľa 8. m: ŠTVRTÁ VEĽKONOČNÁ NEDEĽA – Nedeľa Dobrého pastiera. Deň matiek.

• Máme týždeň modlitieb za duchovné povolania. V jednotlivých dňoch je možné použiť omšový formulár Za povolania na kňazský stav alebo formulár Za rehoľné povolania. Do modlitieb veriacich vkladáme prosby za duchovné povolania.
  • Vo štvrtok po svätej omši bude poklona Sviatosti oltárnej spojená s modlitbami za duchovné povolania, pri ktorej môžeme za obvyklých podmienok získať úplné odpustky.
  • Na prvú sobotu bude fatimská pobožnosť k Panne Márii o 9:00 v Kaplnke PM a svätá omša o 10:00 pri hlavnom oltári.
  • Na budúcu nedeľu bude zbierka na seminár.
  • Na prvý piatok po večernej svätej omši bude nasledovať celonočná adorácia Sviatosti oltárnej v Kaplnke Trnavskej Panny Márie až do 9:50 v sobotu. Bude venovaná modlitbám za pokoj vo svete a trpiacich následkami vojen, duchovné povolania a upevnenie rodín. Prosím, aby ste sa zapísali do rozpisu služieb.
  • Dátumy 1. svätých prijímaní: 14.5. (sobota) o 10:00 – Cirkevná škola Angely Merici; 21.5. (sobota) o 10:00 – Spartakovská ZŠ; 28.5. (sobota) o 10:00 – Vančurová ZŠ.
  • Sviatosť birmovania sa bude vysluhovať v nedeľu 5. júna o 10:30. Podmienkou je absolvovaná príprava a duchovná pripravenosť.
  • Svätá omša pre deti s rodičmi, osobitne prvoprijímajúce deti, bude v tomto týždni vo ŠTVRTOK o 16:00. Po svätej omši bude krátke preskúšanie detí z otázok s pomocou katechétov a stretnutie s rodičmi, aby sme si upresnili duchovné aj organizačné veci.
  • Ďalšie synodálne stretnutie bude v utorok 3. mája po večernej svätej omši okolo 19:15 v Bazilike na tému: Účasť na misii. V týchto dňoch bude zapisovanie úmyslov svätých omší pred svätou omšou!
  • Svätá omša pre birmovancov bude v piatok o 18:30. Prosím birmovancov, aby sa zapísali do prezenčnej listiny, aby sme si upresnili počet prihlásených a pripravili sa na preskúšanie z otázok.
  • V stredu po večernej svätej omši o 19:30 na fare prebiehajú katechézy zo spirituálnej teológie spolu s diskusiou. Témy stretnutí sú o: modlitbe, askéze, mystike, milosti, cnostiach a iné.
  • „Bohoslovci kňazského seminára v Bratislave pozývajú miništrantov vo veku od 10 do 18 rokov na letný tábor MINFA (miništrantská fara) s názvom Záhady najrýchlejšej cesty. Tábor bude prebiehať v dvoch turnusoch, v termínoch 4. až 9. júla, a 11. až 16. júla. Cena je 70 eur vrátene stravy. Registrácia prebieha prostredníctvom online-formulára na stránke  www.minfa.sk . Počet miest je obmedzený.“
  • Farnosť Trnava – Tulipán organizuje pešiu púť do Marianky v sobotu 7. mája. Odchod vlaku zo stanice v Trnave do Bratislavy – Rače je o 7:55 hod. Stretávame sa pri amfiteátri v Bratislave – Rači, odkiaľ odchádzame peši smerom k Marianke. O 12:00 hod. bude v bazilike celebrovaná sv. omša, po ktorej sa uskutočni pobožnosť krížovej cesty na miestnej kalvárii.
  • Na budúcu nedeľu 8.5. sa koná Loretánska púť do Modranky so slávnostnou svätou omšou o 10:30..
  • Na základe dovolenia Apoštolskej stolice a KBS veriaci sa môžu slobodne rozhodnúť ako príjmu Telo Kristovo – do úst alebo na ruku. Biskupi pripomínajú, aby sme Kristovo Telo prijímali vždy náležite disponovaní a v posväcujúcej milosti (po svätej spovedi). Tiež pripomíname, že prijímajúci na ruku sa so Sviatosťou neotáča, ale prijíma pred kňazom alebo vedľa neho tvárou k oltáru. Tiež sa presvedčí, či mu neostali čiastočky Pánovho Tela na dlani a v takom prípade ich prijíma. Otec arcibiskup odporúča, aby deti prijímali do úst.
  • Svoje milodary na kostol môžete dávať do pokladničiek pri návšteve kostola alebo na uvedené farské účty:
    ZVONČEK: SK41 0900 0000 0000 4553 5527
    Srdečne všetkým ďakujeme a Pán nech požehnáva všetkých darcov.