Oznamy na 4. nedeľu v cezročnom období, 31.1. – 6.2. 2022

• Pondelok 31. január: Sv. Jána Bosca, kňaza. Spomienka.
  • Streda 2. február: OBETOVANIE PÁNA. Sviatok. 26. svetový deň zasväteného života.
  • Štvrtok 3. február: Sv. Blažeja, biskupa a mučeníka. Spomienka.
  • Piatok 4. február: Prvý piatok v mesiaci.
  • Sobota 5. február: Sv. Agáty, panny a mučenice. Spomienka. Prvá sobota v mesiaci.
  • Nedeľa 6. február: PIATA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ.

• Na sviatok Obetovania Pána začne svätá omša Obradom požehnania sviec v zadnej časti kostola a procesiou. Nezabudnite si ich doniesť.
  • V túto nedeľu sa koná zbierka na katolícke školstvo. Cirkev napĺňa svoje poslanie vyučovať a vychovávať aj cez katolícke školy. Aby sa mohli katolícke školy ďalej udržať a rozvíjať, konáme vo farnostiach Trnavskej arcidiecézy zbierku. V minulom roku sa vyzbieralo 28.640,62 €. Vďaka Vaším milodarom budeme môcť finančne pomáhať katolíckym školám pôsobiacim na území Trnavskej arcidiecézy.
    Za všetky milodary Vám vyslovujeme úprimné Pán Boh zaplať.
  • Slovenskí biskupi pozývajú veriacich na púť do Ríma, na ktorej chcú spoločne poďakovať za minuloročnú návštevu pápeža Františka na Slovensku (12.-15. september 2021). Audiencia pre slovenských pútnikov u Svätého Otca bude vo Vatikáne v sobotu 30. apríla 2022. V ten istý deň plánujú slovenskí biskupi sláviť s pútnikmi spoločnú svätú omšu v Bazilike sv. Petra. Bližšie informácie budú zverejňované priebežne. Na púť je možné cestovať napríklad s katolíckou televíziou LUX, alebo sa zorganizovať v rámci vlastnej farnosti či spoločenstva, taktiež individuálnou formou. Pútnikov prosíme, aby sa zaregistrovali prostredníctvom stránky navstevapapeza.sk , a tak si rezervovali zadarmo lístky na audienciu. Aktuálne podmienky vstupu do Talianska možno nájsť na webovej stránke ministerstva zahraničných vecí SR. Tešíme sa na vás a spoločné stretnutie so Svätým Otcom. Pozdravujú vás a žehnajú vám slovenskí otcovia biskupi.
  • Svätá omša pre deti s rodičmi, osobitne prvoprijímajúce deti, bude v tomto týždni vo štvrtok o 16:00.
  • Svätá omša pre birmovancov bude v piatok o 16:00.
  • SVÄTÉ OMŠE vzhľadom na epidemické opatrenia sú s účasťou veriacich v režime OP: v Bazilike ak veriaci nespievajú 50% kapacity cca 600 osôb, ak veriaci spievajú 25% kapacity cca 300 osôb. V kostole sv. Heleny bez spevu aj so spevom maximálne 100 osôb.

Vzhľadom na uvedené podmienky sa svätá omša v nedeľu o 16:00 ruší.

BAZILIKA – cez týždeň: 16:00, 18:30; – v sobotu o 10:00 a 18:30; v  nedeľu: 7:30, 9:00, 10:30, 18:30.
    KOSTOL SV. HELENY – cez týždeň: 7:30; – v nedeľu: 8:00
    Prosíme o dodržanie všetkých ostatných hygienických opatrení a rešpektovanie pokynov kostolníkov.
  • Niekoľko usmernení o podávaní svätého prijímania:
    – v Bazilike sv. Mikuláša bude akolyta alebo mimoriadny rozdávateľ v bočnej lodi vedľa Kaplnky Trnavskej Panny Márie podávať sväté prijímanie len na ruku.
    – Prosím, aby prednostne prichádzali najprv prijímajúci na ruku a následne prijímajúci do úst bez miešania sa a zachoval sa medzi nimi predel.
    – Prijímajúci na ruku sa so Sviatosťou neotáča, ale prijíma pred kňazom alebo vedľa neho tvárou k oltáru.
  • Ohľadom udeľovania požehnania deťom (krížik) počas svätého prijímania: ako som prosil rodičov, deti by na požehnanie mali prichádzať k vysväteným služobníkom najlepšie po záverečnom požehnaní, ak nejde o malé deti na rukách. Platí to osobitne pri svätých omšiach pre deti, kde sa schádzajú vo väčšom počte.
  • OTVORENIE BAZILIKY SV. MIKULÁŠA S KAPLNKOU PANNY MÁRIE TRNAVSKEJ na modlitbu adoráciu mimo svätých omší:
    pondelok – piatok: 8:00 – 11:00 a od 15:00
    sobota: 9:00 – 9:55, 10:45 – 12:00 a od 17:30
    nedeľa: 11:30 – 14:00 a od 17:30 a pred a po svätých omšiach.
  • SVÄTÁ SPOVEĎ: pol hodiny pred svätou omšou, v prípade potreby aj po nej a po dohovore s kňazom.
  • SVÄTÉ PRIJÍMANIE: sa podáva na požiadanie aj pred svätou omšou a po nej.
  • Nedeľné sväté omše a večerné sväté omše cez týždeň o 18.30 budú tiež vysielané na spomenutých kanáloch. (youtube: Kaplnka Panny Márie Trnavskej. Odkaz na farskej webovej stránke: trnava.fara.sk)
  • Nakoľko nie je možná verejná účasť na svätých omšiach, svoje milodary na kostol môžete dávať do pokladničiek pri návšteve kostola alebo na uvedené farské účty:
    ZVONČEK: SK41 0900 0000 0000 4553 5527
    Srdečne všetkým ďakujeme a Pán nech požehnáva všetkých darcov.