Oznamy na 31. nedeľu v cezročnom období, 31.10. – 6.11. 2022

• Utorok 1. november: VŠETKÝCH SVÄTÝCH. Slávnosť. Prikázaný sviatok.
  • Streda 2. november: SPOMIENKA NA VŠETKÝCH VERNÝCH ZOSNULÝCH.
  • Štvrtok 3. november: Prvý štvrtok v mesiaci – deň modlitieb za duchovné povolania.
  • Piatok 4. november: Sv. Karola Boromejského, biskupa. Spomienka. Prvý piatok v mesiaci.
  • Sobota 5. november: Prvá sobota v mesiaci – fatimská.
  • Nedeľa 6. november: TRIDSIATA DRUHÁ NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ.

• Dnes zo soboty na nedeľu sa mení čas. Hodiny sa posúvajú o hodinu dozadu, o 3.00 na 2.00. Spíme o hodinu dlhšie 🙂
  • Na slávnosť Všetkých svätých sväté omše budú ako v nedeľu. Je to cirkevne prikázaný sviatok, ktorý sa slávi ako nedeľa.
  • V súvise s dňom Spomienky na všetkých verných zosnulých je možné získať úplné odpustky v prospech zosnulých:
    – V KOSTOLE ALEBO KAPLNKE – v deň Spomienky na všetkých zosnulých 2.11., kto sa pomodlí Otče náš a Verím za duše v očistci. Tieto odpustky možno získať už od poludnia predchádzajúceho dňa 1.11.
    – NA CINTORÍNE – od 1.11. do 8.11., kto sa aspoň mysľou pomodlí za zosnulých.
    – Žiada sa splniť ešte 3 podmienky: svätá spoveď (krátko predtým alebo aj potom); sväté prijímanie (najlepšie v ten istý deň); modlitba na úmysel Svätého Otca (stačí Otče náš, Zdravas, Sláva) a vylúčenie akejkoľvek pripútanosti k hriechu, aj všednému.
  • V Deň spomienky na zosnulých 2.11. bude na cintoríne Kamenná cesta svätá omša a pobožnosť za zosnulých o 15.00 hod.
    V Kryptách pri Bazilike bude svätá omša ráno o 8:00. V Bazilike o 16:00 a večerná o 18:30. V kostole sv. Heleny ako cez týždeň o 7:30.
  • Prosíme ochotných farníkov, aby sa zapojili do služieb adorácie v pondelok cez deň a z piatka na sobotu cez noc a do služby asistencie v kryptách od 2.11. do 8.11. poobede od 15:00 a podľa možností aj doobedu od 10:00 do 12:00.
  • Svätá omša pre prvoprijímajúce deti spolu s rodičmi bude v tomto týždni vo ŠTVRTOK o 16:00.
  • Prípravné stretnutie na Trnavskú novénu bude vo štvrtok po sv. omši na fare. Pozvaní sú všetci aktívne spolupracujúci: kostolníci, organisti, mimoriadni vysluhovatelia, lektori, vedúci spoločenstiev atď.
  • Svätá omša pre birmovancov bude v piatok o 18:30. Pred ňou o 17:00 stretnutia v skupinkách na fare.
  • Svoje milodary na opravu fary a opravu Baziliky môžete dávať aj do pokladničiek pri návšteve kostola alebo na uvedené farské účty. Srdečné Pán Boh odplať a Boh nech žehná všetkých darcov:
    ZVONČEK (fara+ kostoly): SK41 0900 0000 0000 4553 5527