Oznamy na 26. nedeľu v cezročnom období, 26.9. – 2.10. 2022

• Utorok 27. september: Sv. Vincenta de Paul, kňaza. Spomienka.
  • Štvrtok 29. september: SV. MICHALA, GABRIELA A RAFAELA, ARCHANJELOV. Sviatok.
  • Piatok 30. september: Sv. Hieronyma, kňaza a učiteľa Cirkvi. Spomienka.
  • Sobota 1. október: Sv. Terézie od Dieťaťa Ježiša (z Lisieux), panny a učiteľky Cirkvi. Spomienka. Prvá sobota v mesiaci – fatimská.
  • Nedeľa 2. október: DVADSIATA SIEDMA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ.

• V dnešnú nedeľu je zbierka na opravu Baziliky a fary. Pán nech požehnáva všetkých darcov.
  • Október je mesiacom posvätného ruženca, ktorý je napriek mariánskemu charakteru kristocentrickou modlitbou. S ružencom vstupuje kresťanský ľud do Máriinej školy, aby sa dal voviesť do kontemplácie krásy Kristovej tváre a zakúšania hĺbky jeho lásky. Prostredníctvom ruženca získavajú veriaci množstvo milostí.
  • Úplné odpustky sa za zvyčajných podmienok udeľujú veriacemu, ktorý: 1. sa nábožne pomodlí mariánsky ruženec v kostole, v kaplnke, v rodine, v rehoľnom spoločenstve, v zhromaždení veriacich; 2. keď sa pripojí k modlitbe spolu so Svätým Otcom prostredníctvom televíznych alebo rozhlasových prenosov; 3. pri slovnej modlitbe pripojí sa nábožné rozjímanie o tajomstvách; 4. pri verejnom recitovaní sa tajomstvá vyslovia podľa schváleného zvyku. V ostatných prípadoch sa udeľuje čiastočný odpustok.
  • Svätá omša pre prvoprijímajúce deti spolu s rodičmi bude v tomto týždni v stredu o 16:00. Deti si môžu zobrať slovníčky: Malý misionár s nálepkami za jednotlivé nedele. Po dohode s katechétmi pozývame aj deti 2. ročníkov na tieto sväté omše, aby si postupne vypracovali vo svojich dušiach vzťah k svätej omši a k eucharistickému Kristovi.
  • V piatok svätá omša o 18:30 bude venovaná birmovancom a mládeži. Podobne ako pri prvoprijímajúcich deťoch pozývame aj žiakov 8. ročníkov, aby príprava na birmovku bola dvojročná. Osobitne to platí pre tých, ktorí neabsolvovali školskú náboženskú výchovu vo všetkých ročníkoch.
  • Na 1. nedeľu v mesiaci farská svätá omša o 10:30 bude venovaná prvoprijímajúcim deťom a rodinám. Po svätej omši môžeme s rodičmi dohodnúť termíny svätých prijímaní pre deti. Prosím deti, aby na požehnanie (krížik) prichádzali nie cez sväté prijímanie, ale až po svätej omši.
  • PRÍPRAVA SNÚBENCOV bude 26.9. 2022 (3. cyklus tém) o 19:30 na fare.
  • Svoje milodary na opravu fary a opravu Baziliky môžete dávať aj do pokladničiek pri návšteve kostola alebo na uvedené farské účty. Srdečné Pán Boh odplať a Boh nech žehná všetkých darcov:
    ZVONČEK (fara+ kostoly): SK41 0900 0000 0000 4553 5527
    OPRAVA BAZILIKY (osobitný účet): SK75 0900 0000 0002 8669 2144