Oznamy na 23. nedeľu v cezročnom období, 5.9. – 11.9. 2022

• Streda 7. september: Sv. Marka Križina, Melichara Grodzieckeho a Štefana Pongrácza, kňazov a mučeníkov. Spomienka.
  • Štvrtok 8. september: NARODENIE PREBLAHOSLAVENEJ PANNY MÁRIE. Sviatok.
  • Sobota 10. september: Preblahoslavenej Panny Márie v sobotu.
  • Nedeľa 11. september: DVADSIATA ŠTVRTÁ NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ.

• Sväté omše a úradné hodiny sú v obvyklom poriadku.
  • Zapisovanie úmyslov na sväté omše na november v utorok po svätej omši. Nahlasuje sa len po jednej svätej omši na mesiac.
  • V našej farnosti na pastoračnom ročníku bude pôsobiť bohoslovec Štefan Pálesch. Prajeme mu a modlíme sa, aby pokračoval na ceste svojho povolania.
  • V stredu svätá omša o 16:00 bude venovaná prvoprijímajúcim deťom (aj ostatným). Prosím rodičov, aby prichádzali s deťmi a pomáhali deťom osvojiť si potrebné vedomosti a čnosti pre osožné prijatie Pána v Eucharistii. Deti si budú môcť zobrať prihlášky na 1. sväté prijímanie.
  • V stredu po svätej omši, o 17:00 bude na fare stretnutie s katechétmi.
  • V piatok svätá omša o 18:30 bude venovaná birmovancom a mládeži. Kandidáti na birmovku, žiaci 9. ročníkov a starší, si budú môcť zobrať prihlášku na birmovku.
  • V pondelok o 9:00 v Bazilike bude svätá omša (Veni sancte) pre cirkevnú školu s modlibou k Duchu Svätému o jeho dary pre žiakov, študentov a učiteľov.
  • Vo štvrtok o 9:30 bude kňazská rekolekcia kňazov Trnavského dekanátu vo farnosti Suchá n. Parnou, na ktorú vás pozývame.
  • Vo štvrtok o 18:30 o. arcibiskup Mons. Ján Orosch bude viesť liturgiu s obradom „Ordo Virginum“ – zasvätených panien.
  • PRÍPRAVA SNÚBENCOV bude 12.9. (1. cyklus tém), 19.9. (2. cyklus tém) a 26.9. 2022 (3. cyklus tém) o 19:30 na fare.
  • Prebieha 27. ročník medzinárodného festivalu Trnavské organové dni vždy v nedeľu o 20.00 v bazilike sv. Mikuláša do 11. septembra.
  • Začala obnova – reštaurovanie fasády fary. V krátkom čase začne obnova podlahy v Bazilike s pôvodnou kamennou dlažbou „opuka“.
  • Zbierka na opravu fary a Baziliky činila 2432,- €, srdečné Pán Boh zaplať, darcov nech žehná Boh.
  • Svoje milodary na opravu fary a opravu Baziliky môžete dávať aj do pokladničiek pri návšteve kostola alebo na uvedené farské účty:
    ZVONČEK (fara+ kostoly): SK41 0900 0000 0000 4553 5527
    OPRAVA BAZILIKY (osobitný účet): SK75 0900 0000 0002 8669 2144