Oznamy na 13. nedeľu v cezročnom období, 27.6. – 3.7. 2022

• Utorok 28. jún: Sv. Ireneja, biskupa a mučeníka. Spomienka.
  • Streda 29. jún: SV. PETRA A PAVLA. Slávnosť. Prikázaný sviatok. Sväté omše ako cez týždeň.
  • Piatok 1. júl: Prvý piatok v mesiaci.
  • Sobota 2. júl: NÁVŠTEVA PREBLAHOSLAVENEJ PANNY MÁRIE. Sviatok. Fatimská sobota s obvyklým programom.
  • Nedeľa 3. júl: ŠTRNÁSTA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

• Veriaci, ktorí na slávnosť sv. Petra a Pavla zbožne používa nábožné predmety požehnané pápežom alebo biskupom, môže za zvyčajných podmienok získať úplné odpustky.
    Tiež ak v ten deň navštívi katedrálny chrám alebo baziliku minor a tam sa zbožne pomodlí modlitbu Pána a recituje Vyznanie viery.
  • V ten deň pri svätých omšiach po svätom prijímaní budeme spievať Te Deum – Teba, Bože, chválime ako poďakovanie Pánu Bohu na konci školského roka.
    Prosíme deti, mládež a študentov, aby nezabudli ďakovať Bohu za poznanie a ďalej prosiť o zveľaďovanie Božej múdrosti.
  • Na prvý piatok v mesiaci sa spovedá ako obvykle. Povzbudzujeme rodiny, aby začali prázdniny s Božím požehnaním a s čistým srdcom.
  • Na budúcu nedeľu 3.7. bude zbierka na dobročinné diela Svätého Otca. Pán nech požehnáva všetkých darcov.
  • Na budúcu nedeľu 3.7. o 15:00 pozývame všetkých farníkov, rodiny, deti, mládež, modlitbové spoločenstva na farský deň, kde mladí a ochotní farníci pripravia občerstvenie, hry, súťaže a iný program. Tešíme sa na vás a veríme, že nás to zblíži do vytvárania farskej rodiny.
  • V súvislosti s 10. Svetovým stretnutím rodín v Ríme, pozývame všetky rodiny na Diecézne stretnutie rodín pod názvom „Rodina na ceste k svätosti“, ktoré bude v sobotu 2. júla 2022 v Križovanoch nad Dudváhom.
    Program sa začne o 14.00 h svedectvami a prednáškami, programom pre deti aj dospelých a vyvrcholí sv. omšou o 18.00 h, ktorú bude celebrovať Mons. Ján Orosch, trnavský arcibiskup.
  • Vychádza prázdninové číslo farského časopisu Mikulášske zvony. Nájdete v ňom napr. článok o Trnavskom skautskom zbore Jána Pavla II, dozviete sa o tom, aké aktivity plánujeme v lete pre Vás farníkov a mnoho ďalšieho. Na časopis môžete prispieť dobrovoľným príspevkom.