Oznamy, DVADSIATA TRETIA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ (11.9. – 17.9. 2023)

• Utorok 12. september: Najsvätejšieho mena Panny Márie. Ľubovoľná spomienka.
  • Streda 13. september: Sv. Jána Zlatoústeho, biskupa a učiteľa Cirkvi. Spomienka.
  • Štvrtok 14. september: POVÝŠENIE SVÄTÉHO KRÍŽA. Sviatok.
  • Piatok 15. september: SEDEMBOLESTNEJ PANNY MÁRIE, PATRÓNKY SLOVENSKA. Slávnosť.
  • Sobota 16. september: Sv. Kornélia, pápeža, a Cypriána, biskupa, mučeníkov. Spomienka.
  • Nedeľa 17. september: DVADSIATA ŠTVRTÁ NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ.

• Sväté omše v piatok na slávnosť Sedembolestnej Panny Márie budú ako v nedeľu okrem latinskej o 9:00, ktorá nebude.
  • V pondelok 11. septembra 2023 Vás pozývame na spomienkový večer pri príležitosti 20. výročia návštevy Sv. Otca Sv. Jána Pavla II v Trnave. Spomienkový večer začne ďakovnou svätou omšou o 17:00 hod v Katedrále Sv. Jána Krstiteľa, po nej bude nasledovať spomienková akadémia a na záver modlitba pri soche Sv. Jána Pavla II., pred Katedrálnym chrámom. Zároveň bude možnosť od nedele 10. septembra 2023 prezrieť si fotografie z návštevy. Srdečne Vás pozývame.
  • Prosím katechétov (učiteľov náboženstva) o stretnutie v pondelok po svätej omši
    o 19:30.
  • Upozorňujem, že večerná svätá omša v Bazilike v stredu bude bývať o 18:00, kvôli prvoprijímajúcim deťom.
  • Svätá omša pre prvoprijímajúce deti s rodičmi aj ostatné deti bude v stredu o 18:00.
  • Svätá omša pre birmovancov a mladých bude v piatok o 18:30.
  • Príprava snúbencov bude v pondelky a stredy v  3. a 4. septembrovom týždni (18. a 20.; 25. a 27. septembra) o 19:30 na fare.
  • Dôrazne pripomínam, že pri sobášoch je zakázané strieľanie konfiet, rozhadzovanie ryže a iných okrás vonku pred bazilikou i vo vnútri.
  • Pietna spomienka na obete holokaustu s názvom Nezabudnutí susedia sa uskutoční v pondelok o 10:00. Pri večernej svätej omši si spomenieme na tieto obete židovského národa, ako aj na všetky historické obete ideológií, ktoré sú menej pripomínané ako sú napr. Rómovia, Arméni, Ukrajinci, Slovania, africké národy, národy Blízkeho východu, zabité nenarodené deti, kresťanskí mučeníci atď.
  • Svoje milodary na opravu Baziliky a fary môžete dávať do pokladničiek pri návšteve kostola alebo na uvedené farské účty:
    FARNOSŤ: SK41 0900 0000 0000 4553 5527
    Darcovia nad 500,-€ dostávajú na pamiatku dar – zlatý medailónik Panny Márie Trnavskej a môžu sa ohlásiť v sakristii.
    Srdečne všetkým ďakujeme a Pán nech požehnáva všetkých darcov svojimi milosťami.