Oznamy na 4. pôstnu nedeľu Laetare 14. 3. – 21. 3. 2021

Liturgický kalendár:

• Streda 17. marec: ​sv. Patrik, biskup (spomienka)

• Piatok 19. marec:​ sv. Jozef, ženích Preblahoslavenej Panny Márie (slávnosť)

• Nedeľa 21. marec: ​Piata pôstna nedeľa

Oznamy:

• Bratia a sestry, prežívajme pôstne obdobie v duchu osobného a úprimného pokánia (modlitba, almužna, pôst), aby sme aj takto vyprosovali ukončenie pandémie.
  • Do štvrtku 18. marca sa v Bazilike denne o 18.30 modlíme deviatnik ku sv. Jozefovi. Aj keď je to za zatvorenými dvermi, spojme sa na diaľku všetci bratia a sestry vo farnosti, aby sme na orodovanie sv. Jozefa vyprosili najmä otvorenie kostolov; ale aj pomoc v našich osobných potrebách.
  • V piatok 19. marca o 18.30 hod. bude v Kaplnke Trnavskej Panny Márie sv. omša zo slávnosti sv. Jozefa, ktorú budeme vysielať cez internet.
  • Od 19.3. zavádzame každý deň streamované sv. omše z kaplnky:
    • V piatok o 18.30 je streamovaná sv. omša venovaná birmovnej príprave.
    • V sobotu o 10.00 je tradičná mariánska sv. omša za skončenie pandémie.
    • Každú nedeľu o 10.30 je streamovaná sv. omša určená pre celú farnosť, ale zvlášť pre deti, ktoré sa pripravujú na prvú sv. spoveď a prvé sv. prijímanie.
    • Prosíme birmovancov a prvoprijímajúce deti, ako aj ich rodičov a katechétov, aby tieto sv. omše sledovali ako povinnú prípravu na prijatie sviatostí.
  • Vysluhovanie prvého sv. prijímania a birmovky na jar 2021:
    • Ak sa pandemická situácia zmení k lepšiemu, tak prvé sv. prijímania budú v máji a júni; birmovka bude 23. mája na slávnosť Zoslania Ducha Svätého. Podrobnosti včas upresníme. Ak bude trvať lockdown aj naďalej, budeme hľadať iné možnosti individuálneho prístupu, o čom Vás budeme tiež informovať cez katechétov a našu webovú stránku.