Oznamy na 13. nedeľu v cezročnom období, 27. 6. – 4. 7. 2021

• Piatok 2. júl: návšteva Preblahoslavenej Panny Márie
  • Sobota 3. júl: sv. Tomáš, apoštol
  • Nedeľa 4. júl: 14. nedeľa v cezročnom období

• Informácia o preložení kňazov:
    Milí bratia a sestry, z rozhodnutia trnavského arcibiskupa Mons. Jána Oroscha končí k 1. júlu 2021 v našej farnosti svoju 8-ročnú pastoračnú službu pán dekan Mons. prof. ThDr. Stanislav Vojtko, PhD., ktorý je preložený za farára do Horných Orešian a zároveň za dekana Smolenického dekanátu. Na jeho miesto príde doterajší dekan z Piešťan, vdp. Mgr. Jozef Gallovič. Ďalšou zmenou v našej farnosti je odchod výpomocného duchovného, vdp. Mgr. Stanislava Lieskovského, ktorý bol preložený do farnosti Veľké Kostoľany. Nech Pán odmení ich službu! Sprevádzajme odchádzajúcich kňazov aj nového dekana svojimi modlitbami.
  • Vdp. dekan Stanislav Vojtko bude ako dekan Trnavy slúžiť poslednú sv. omšu v utorok 6. na slávnosť sv. Petra a Pavla o 18.30 hod. v Bazilike sv. Mikuláša.
  • V utorok je prikázaný sviatok sv. Petra a Pavla, apoštolov. Sv. omše v našej farnosti:
    Bazilika:
    – 8.15 / 9.30 pre žiakov Základnej školy ako aj Gymnázia Angely Merici
    – 16.00 / 18.30
    Kostol sv. Heleny:
    – 7.30
    Veriaci, ktorý v tento deň navštívi katedrálny chrám alebo baziliku „minor“ a tam sa zbožne pomodlí Otče náš a Verím, môže za obvyklých podmienok získať úplné odpustky. Tie môže za zvyčajných podmienok získať aj veriaci, ktorý v tento deň zbožne používa nábožné predmety (napr. ruženec, škapuliar, krížik…) požehnané pápežom alebo biskupom a k tomu pripojí aj Vyznanie viery.
  • Na základe rozhodnutia Konferencie biskupov Slovenska všeobecný dišpenz od povinnej účasti na nedeľných bohoslužbách a prikázaných sláveniach stratí svoju platnosť 30. júna 2021.
  • V tomto týždni máme prvý piatok mesiaca júla. Prosíme, aby ste si spoveď naplánovali radšej na začiatok týždňa, pretože vzhľadom na personálne zmeny bude koncom týždňa spovedať menej kňazov. Ďakujeme za porozumenie.
  • Centrum pomoci pre rodinu v Trnave slávi dnes 27.6. Deň rodiny. O 11.00 hod. bude v jezuitskom kostole sv. omša za rodiny; v Mariánskej sále bude o 15.00 hod program pre rodiny. Bližšie informácie na stránke www.cppr.sk .
  • Dnes si môžete v Bazilike vziať zadarmo nové číslo časopisu Mikulášske zvony, ktoré pripravili naši mladí. Ak sa však rozhodnete darovať dobrovoľný príspevok, budeme Vám vďační.
  • Dnešnú nedeľu sa koná celosvetová zbierka na dobročinné diela Svätého Otca. Pán Boh zaplať za Vaše dary!